Transport dzieł sztuki

Istnieją bez wątpienia rzeczy, urządzenia, akcesoria czy meble, których transport nie musi być szczególnie skrupulatnie przeprowadzony. Oczywiście profesjonalizm firmy transportowej rozpoznaje się po kilku najważniejszych aspektach, takich jak:

  • doświadczenie pracowników wykonujących zlecenia – zwłaszcza przy trudniejszych zadaniach jak transport sejfów, pianin, maszyn budowlanych czy dzieł sztuki, wymagających znajomości nietypowych procedur
  • wyposażenie w odpowiednie maszyny jak podnośniki i wózki hydrauliczne czy pasy oraz haki ułatwiające sprawne przenoszenie ładunku pomiędzy kolejnymi pomieszczeniami lub elewacjami
  • posiadana flota samochodów transportowych, albowiem do profesjonalnego przewozu sejfów czy dzieł sztuki niezbędne są auta o bardzo specjalnej konstrukcji i odpowiedniej specyfikacji technicznej przestrzeni załadunkowej – przeważnie są to auta kosztowniejsze i spotykane tylko w najlepszych firmach.

Dzieła sztuki to jedne z bardziej wyzywających zadań, przed którymi w przeszłości niejednokrotnie stawała już nasza firma. Dzięki temu nasi pracownicy zdobyli niezbędne doświadczenie w obchodzeniu się z tak cennym ładunkiem, jakim są dzieła sztuki. Wykonywanie zleceń zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw oraz klientów firmowych takich jak domy aukcyjne czy kolekcjonerskie dowodzi naszego zaangażowania i satysfakcji poprzednich klientów.

Na wszelki wypadek posiadamy także odpowiednie ubezpieczenia, jakimi musi wylegitymować się poważny przewoźnik realizujący tak ważne zlecenie jak transport dzieł sztuki.